image
image
ما برترین محصولات را به شما مشتریان عزیز ارائه می دهیم

از آنجایی که آجیل ها بستر مناسبی برای رشد میکروب ها به ویژه قارچ ها می باشند، بنابراین آلودگی و میکروب در آجیل ها تازه نسبت به آجیل های قدیمی بسیار کمتر می باشد و لازم به ذکر است

آجیلی که دارای نمک زیادی باشد کیفیت مناسبی ندارد.چرا که برای از بین بردن طعم ترش آجیل به آن نمک اضافه می کنند

خشکبارطلای سبز تمام محصولات خود را با بالاترین کیفیت و با اطمینان از تازه بودن آجیل با رعایت تمام اصول بهداشتی در اختیار مشتریان قرار می دهد.

image
اهمیت مشتری برای طلای سبز

آجیل و خشکبار طلای سبز با سپاس از خرید و ارج نهادن به اعتماد شما،همواره سعی در جلب رضایت شما مشتریان عزیز دارد.امید است توانسته باشیم گامی هر چند کوچک در ارتقاء سطح سلامتی جامعه خود داشته باشیم
رویکرد توجه مستمر به مشتریان همواره در منشور اخلاقی خشکبار طلای سبز مد نظر قرار گرفته وبا توسعه ی سرویس دهی و عرضه محصولات با کیفیت به مشتریان خشکبار طلای سبز رسالت خود را در خدمت رسانی به همه ی ایرانیان ادامه خواهد داد.

بدون شک پیشنهادات وانتقادات سازنده ی مشتریان و همه ی مصرف کنندگان ارجمند کمک شایانی به پویایی وحرکت روبه رشد این مجموعه خواهد نمود.

03

ظاهر

وجود هر گونه سوراخ و یا کپک زدگی و لکه‌های قهوه‌ای رنگ و سیاه نشانه ناسالم بودن آنهاست. بعضی از متخلفان برای جلوه‌دادن به محصولات خود از رنگ‌های غیرمجاز خوراکی استفاده می‌کنند که این‌گونه رنگ‌ها از عوامل ایجاد سرطان‌ها هستند.

02

بوییدن

در این میان بوییدن آجیل نیز یکی دیگر از راهکار‌ها برای تشخیص کیفیت است که هر میزان بوی بد و کهنگی بدهد این آجیل تاره نسیت و بهتر از خرید آن صرف نظر کنید.

01

مزه کردن

بهترین راه برای تشخیص آجیل چشیدن است، البته این روش چندان موفق نیست، چون احتمال خرابی تمامی آجیل‌ها اندک است، مغز‌های با طعم خیلی شور، تند و ترش چندان مرغوب نیستند، زیرا اغلب آجیل‌های کهنه را مجددا بو داده و به جای آجیل نو میفروشند به همین خاطر هر گونه رطوبت و بوی ترشی نشان محرز از کهنه بود آجیل است.