گردوی طلای سبز

آیا میدانید مهد طلای سبز جهان کجاست؟

تویسرکان یکی از شهرستانهای استان همدان می باشد که بدلیل آب و هوای خوب و خاک حاصلخیز شهرت کشاورزی در زمینه گردو و انواع خشکبار را دارد. شهر تویسرکان را به عنوان مهد طلای سبز جهان می شناسند.شغل بیشتر مردم تویسرکان کشاورزی می باشد که آنها هم محصولات بی نظر و پرکیفیت به کل جهان عرضه میکنند هم از چوب درختان گردو زیباترین منبت کاری ها و هنرهای دستی را وارد بازار ایران کرده اند.

جهانی شدن گردوی تویسرکان می تواند زمینه ساز تحولی مهم برای گردوی تویسرکان باشد البته اگر از این فرصت به نحو احسن استفاده شود.

مرغوبیت گردو تویسرکان

گردوی تویسرکان به دلیل پوست نازک، طعم دلنشین و درصد چربی بالا یکی از محصولات پر فروش ماست.

قطب تولید گردو کشور

با بیش از پنج هزار و پانصد هکتار باغ گردو و تولید این محصول با مرغوبیتی در مقیاس جهانی

بیشتر درباره گردو تویسرکان بدانید:

گردوی تویسرکان منبع کامل سلامتی

وجود مقدار قابل توجهی امگا3 در مغز گردو به سلامتی بدن شما و جذب امگا3 کمک می کند به طوری که مصرف ۴ عدد گردو در روز موجب افزایش اسید های چرب ضروری امگا۳ می شود. همچنین مغز گردو دارای پروتئین، قند، آب و ویتامین، املاح معدنی و فسفر می باشد.  در کل باید اشاره کرد درخت گردو علاوه بر تولید میوه ای با ارزش غذایی بالا چوبی با کیفیت نیز دارد که بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

گردو تویسرکان، گردویی پوست کاغذی

در بین مردم و عرف بازار گردوی پوست کاغذی به گردویی گفته می‌شود که وقتی دو عدد گردو را بر روی هم گذاشته و با دست فشار دهید بشکند، اما به چنین گردوهایی باغ دارها پوست کاغذی یا کول کاغذی نمی‌گویند بلکه به گردویی گفته می‌شود که وقتی یک گردو بین انگشت اشاره و شست دست گذاشته شود با یک فشار کوچک کول آن(پوست چوبی گردو) شکسته شود.

مشخصه های گردو تویسرکان

پوستی تقریبا سفت و سخت دارد و رنگ میوه آن سفید و روشن است که طعمی فوق العاده دارد،نسبت مغز به پوست در این نوع گردو تقریبا 50 درصد است به همین دلیل است که خریداران از خرید چنین محصولی استقبال خوبی می کنند.

image